سهی اندیش را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 

حمایت اجتماعی یکی از مهمترین شکلهای روابط اجتماعی است. تحقیقات نشان می دهند افرادی که از حمایت دیگران برخوردارند فشار روانی کمتری را در زندگی حس می کنند و توانایی مقابله ای بهتری درمواجهه با مشکلات زندگی و بیماری ها از خود نشان می دهند.

 

                                    

چرا به حمایت نیاز داریم:

هر کدام از ما یک فرشته هستیم که فقط یک بال برای پرواز دارد و فقط زمانی می توانیم پرواز کنیم که یکدیگر را در آغوش بگیریم

(لوسیانو دِکرِسِنزو).

هیچ کس نمی تواند به تنهایی و بدون حمایت دیگران از پس مشکلاتش بر بیاید. گرفتن حمایت لازم برای خوب زیستن و کنار آمدن با مشکل ضروریست. سعی کنید کسانی را دور خودتان جمع کنید که به شما اطمینان خاطر لازم را طی مواجهه و حل مشکل بدهند. گاهی متاسفانه با اینکه خیلی نیازمند هستیم ولی درخواست کمک از دیگران برای مان دشوار است. برخی افراد فقط منبع حمایتی را در درون خودشان جستجو می کنند. شاید لازم باشد به این افراد یادآوری کنیم همان طور که دیگران به شما نیاز دارند، شما نیز در جاهایی نیازمند آنها هستید. انسانها، حتی با احترام دیدن از طرف شما نیز احساس خوبی میکنند و از اینکه در این زمانهای دشواری زندگی در کنارشان هستید خرسند می شوند.

طبیعت مراقبت و حمایت گروه ها به شرکت کنندگان اجازه می دهد مشکلات را در مراحل اولیه شناسایی و اثر آن را در زندگی روزمره خود به حداقل برسانند.

فواید گروه حمایتی 

چه زمانی که طی دوران رشدتان حمایت والدین را دریافت می کنید، و چه برای حمایت از شریک زندگی یا شخص مورد علاقه یا عضوی از خانواده که بیمار شده یا دچار فقدان و شکست شده، تلاش می کنید، گروه حمایتی  یک منبع کمکی است. وقتی شما به عضویت گروه حمایتی درمی آیید کسانی را با وضعیتی مشابه خود می بینید و متوجه می شوید تنها شما نیستید که چنین مشکلی دارید و این باعث می شود احساس بهتری داشته باشید.

همچنین، اعضای گروه حمایتی می توانند اطلاعاتشان را با هم به اشتراک بگذارند، درمانهای جدید را به یکدیگر بگویند، و افراد و مکانهایی را معرفی کنند که کمک بیشتری فراهم می نمایند. بعضی روزها ممکن است حالتان بد باشد و بعضی روزها حالتان خوب باشد، انگیزه ای که گروه حمایتی به شما می دهد می تواند عواطف و سلامت جسمانی شما را بهبود دهد. با به اشتراک گذاشتن اطلاعات در گروه حمایتی، موضوعات بیشتر و بهتری مطرح می شوند.

فایده ی دیگر عضویت در گروه حمایتی، تمایل شما برای شرکت در بیشتر جلسات گروه است چون نمیدانید چه زمانی ایده ی جالبی توسط هریک از اعضای دیگر مطرح می شود. با اینکه برای شرکت در جلسات تحت فشار نیستید، ولی هر جلسه ی گروه حمایتی منحصر به فرد است و با غیبت از آن ایده ای را از دست می دهید.

عضویت در یک گروه حمایتی مؤثر احساس شما را بهتر می کند.

 

 

 

 مهناز مرادی"مشاور- زوج درمانگر"

مطالب و ویدئوهای ما را در صفحه اینستاگرام مرکز دنبال کنید

#sahiandish_moshavere