سهی اندیش را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 

فکر می کنید وقت آن است که شریکی برای  زندگی خود پیدا کنید ، یا بهتر است الان از آن صرفنظر کنید؟ گاه به دلیل این که احساس تنهایی می کنیم ، یا اطرافیان فشار می اورند برای داشتن رابطه زوجی تحت فشار قررا می گیریم و این در حالی است که واقعا آمادگی رابطه جدی و پایدار را نداریم. نشانه های زیر می تواند کمک کند که ببینیم آیا زمان وارد شدن به یک رابطه جدای و پایدار هست، یا بهتر است از مزایای مجرد بودن استفاده کنید و به ارزیابی درستی از خود بپردازید.

  • اغلب ویژگی های ناخوشایند مردان هم سن خود را لیست می کنید. بیشتر تمرکزتان روی ظواهر فرد مثل تناسب اندام، رنگ چشم، مدل موو امثال آن است به جای آنکه در جستجوی ویژگی های مناسب برای شریک خود باشید.
  • هنوز ارتباط خود با دوستان سابق( دختر/ پسر) را قطع نکرده ایدو هر چندوقت یکبار با آنها مجدد ارتباط بقرار می کنید و مجدد رابطه برقرار می کنید.
  • شما درگیر دوستانی هستید که برایتان منفعتی داشته باشند . به رابطه به عنوان یک ارتباط عمیق و مقدس نگاه نمی کنید بلکه برایتان بیشتر معنای تفریح دارد.
  • اوج لذتتان درزندگی خواندن کتاب مورد علاقه تان قبل از خواب و وقت گذرانی با افراد مورد علاقه تان است. بنحوی که نمی توانید تعاملی خارج از خواستهای خود با کسی داشته باشید.
  • گذشته را با خود حمل می کنید. مشکلات سابق یا اتفاقاتی که قبلا برایتان رخ داده هویت شما را ساخته و از ان نمی توانید خارج شوید.
  • آزادی خود را بالاتر از هر چیز دیگری دوست دارید. برنامه ریزی کارهای روزمره تان تقریباً کامل است و قرار گرفتن در کنار کسی با سبک رفتاری و زندگی متفاوت با شما کلافه تان می کند.
  • احساس می کنید که بدون شریک زندگی نقصی در شما وجود دارد و لازم است کسی باشد تا شما را خوشحال و خوشبخت کند. و البته هیچ کس وارد رابطه نمیشود تا دیگری را خوشبخت کند.
  • حیوان خانگی ای دارید که تمام وقت و عشقتان را به او تقدیم کرده اید و تمام کلمات عاشقاته و نوازشی را برای حیوانات خود بکار میبرید.
  • این نگرش را دارید که "هروقت هرکاری دلت میخواد انجام بده". این نگرش بیانگر این است که کاملاً مطمئن نیستید روابط ارزش تلاش یا مسئولیت را داشته باشند.

ممکن است برخی از این  نشانه ها را همزمان تجربه کرده باشید. اگر آنها به طور مرتب به ذهن شما خطور می کنند و درعین حال در مورد رابطه جدی فکر می کنید ، دست نگهدارید. بعضی اوقات ارزش مجرد بودن دست کم گرفته می شود. زمان مجردی شما می تواند اگر روی خودتان کار کنید، سرگرم کننده وشدنی باشد. با آرامش و در زمان حال زندگی کنید و عمیقا به این فکر کنید که آیا آنچیزی که در زندگی شما گم شده یک رابطه است یا چیز دیگری.

و اگر هیچیک از این نشانه ها را ندارید و به دنبال رابطه هستید ، صبور باشید و به جستجو ادامه دهید. به بهترین شکل ممکن ، ازموقعیت فعلی خود راضی باشید و برای تغییرو فرصت هایی که درمسیرتان قرار میگیرد انعطاف پذیر بااشید .

گردآورنده: مهناز مرادی ( روانشناس- زوج درمانگر)

مطالب و کارگاه های ما را در صفحه اینستاگرام مرکز کانال تلگرام دنبال کنید

sahiandish_moshavere#

t.me/sahiandishe@